Stemple odwrócone już zaliczone

Od zawsze podoba mi się metoda reverse stamping, ale niestety żadna z płytek do stempli, jakie miałam do tej pory, nie wydawała mi się odpowiednia do tego, żeby spróbować. Ale teraz dostałam nową płytkę od  Born Pretty Store i pomyślałam, że muszę w końcu się do tego zabrać.

I've always like the idea of reversed stamping but, sadly, none of the stamping plates that I had wasn't quite right to do it. But now that I got a new stamping plate from Born Pretty Store, I thought that I have to do this.


Płytka, która wpadła w moje ręce - BP-L007 nie ma co prawda żadnego wzoru, który krzyczy "zrób ze mną reverse stamping!" - jakoś w ogóle nie pomyślałam o tej technice kiedy zamawiałam tę płytkę - ale i tak udało mi się z jej pomocą stworzyć coś ładnego =)

The plate that I have - BP-L007 does not have any designs that scream "do some reverse stamping with me!" - using this technique wasn't on my mind when I was ordering the plate - but I managed to do something nice with it anyway =)


Jest na niej aż 25 pięknych wzorów, każdy z nich bardzo dobrze wygrawerowany. Najbardziej podoba mi się w niej to, że wzory, które mają pokrywać cały paznokieć są dość duże (15x18mm) i naprawdę pokrywają cały paznokieć, nawet na kciuku.

There are 25 beautiful patterns on this plate, each of them very well engraved. What I like the most about this plate is the size of the whole-nail patterns: 15x18mm - they are big enough to entirely cover even my thumb nails.Jako koloru bazowego użyłam lakieru Cumel od Colour Alike, a do stempelków użyłam: czarnego lakieru Konad, Żaru Tropików od Colour Alike i srebrnego lakieru z serii Avon nailwear pro+.

As a base colour I used Cumel by Colour Alike, and for the stamping: black Konad polish, Colour Alike 165 and a silver polish from Avon nailwear pro+.Ale jak właściwie zrobić reverse stamping?

1. Najpierw rób wszystko "normalnie", do momentu kiedy wzorek znajdzie się na Twoim stemplu (nie przykładaj go jeszcze do paznokcia!)


Now, how to do reverse stamping?

1. First, do the regular stamping procedure, until you have the chosen pattern on your stamper (don't stamp it onto your nail yet!)


2. Wypełnij wszystkie "dziury" we wzorze kolorem jaki tylko Ci się wymarzy (można to łatwo zrobić za pomocą sondy do kropek).

2. Now, fill the "gaps" in the pattern with any colours you like (you can do it easily with a dotting tool).

 

3. Przykryj cały wzór warstwą bezbarwnego lakieru.

3. Cover the whole pattern you have on your stamper with a clear nail polish.


4. Poczekaj aż lakier będzie na tyle suchy, że można go dotknąć nie rozmazując niczego* i ostrożnie zdejmij wzór ze stempla używając pęsetki.

*To bardzo ważne żeby lakier wysechł tylko na tyle, że można go spokojnie dotknąć - nie może być zupełnie suchy, musi być na tyle suchy żeby dało się go zdjąć ze stempla, ale nadal trochę klejący!


4. Wait until the polish is touch dry* and carefully take the pattern off the stamper using tweezers. 

*It's very important that it's only touch dry - it can't be completely dry, it has to be dry enough for you to take it off the stamper, but still kind of sticky!

 
5. Przyłóż wzór do paznokcia i przyciśnij opuszkiem palca - gotowe! =)

Planowałam dać na wierzch top coat, ale strasznie mi się podoba wykończenie samego stempelka - nie jest błyszczące, ale też nie zupełnie matowe, tylko coś pomiędzy, powiedziałabym, że ma taki trochę satynowy efekt.


5. Now place the stamp on your nail and push it down with your finger - and that's all! =)

I wanted to add a top coat, but I love the finish of the stamp itself - it's not shiny, but it's not matte either, it's somewhere in between, kind of satin effect I'd say.

Jeśli chcecie dorwać tę płytkę albo cokolwiek innego od BPS, pamiętajcie, że możecie użyć kodu rabatowego z obrazka poniżej:
If you'd like to buy this plate or any other nail art supplies from BPS, please remember that you can get 10% off in you use this code:


16 komentarzy:

 1. świetne kolory wybrałaś do tego zdobienia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. kolorki faktycznie super dobrałaś :)) u mnie ta pytka już była kilka razy w użyciu i wzorki ma naprawdę świetne

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki =) U mnie też na pewno na jednym użyciu się nie skończy

   Usuń
 3. Bardzo ładne kolory wybrałaś do wypełnienia stempla ;-) Całość wygląda bardzo ładnie! ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że Ci się podobają ^^

   Usuń
 4. Świetne! Nie próbowałam jeszcze tej metody, ale dzięki Twojemu postowi chyba w końcu się skuszę ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spróbuj koniecznie, można uzyskać naprawdę niesamowite efekty =)

   Usuń
 5. przepiękne pazurki! strasznie spodobało mi się to mani i muszę w końcu wypróbować tę metodę ;p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam, mi efekt końcowy spodobał się tak bardzo, że nie mogłam przestać się gapić na swoje paznokcie :D

   Usuń