Białe stempelki w zimowe sweterki

X is for...

This time I had to decide between Xmas and X-ray. I think it's needless to say that the choice was rather obvious =)

Tym razem musiałam wybrać pomiędzy Xmas i X-ray. Wybór był dość oczywisty =)
I wanted to try a new jelly stamper from Nurbesten and make some white stamping over a red base, but it turned out to be almost impossible... Not because there's anything wrong with the stamper. The stamping plate (BPL-032 in case you wonder) was also okay. But the white stamping polish I intended to use for the first time - Kind of white by Colour Alike - was a huuuge disappointment. It was literally impossible to stamp anything with it. I've tried all the stampers I have hoping that at least one of them would manage to pick any pattern up from the plate but with non of them worked, the polish dries way too quickly to do anything with it. Big minus for Colour Alike :/ Luckily I still had some white not-so-good-either stamping polish from Konad so I managed to do the mani after all.

Do you know any white stamping polishes that actually work? If you do, please let me know.

But let's focus on the better side of my stamping adventure - the stamper. It comes with two little scrapers, but I personally find it more convenient to use an old gift card, as I always do ;)


Chciałam wypróbować nowy żelowy stempel from Nurbesten i zrobić jakieś białe stempelki na czerwonej bazie, ale okazało się to niemalże niemożliwe... Nie dlatego, że coś jest nie tak ze stemplem. Z płytką z wzorami (BPL-032) też wszystko było ok. Ale biały lakier do stempli, którego zamierzałam użyć po raz pierwszy - Kind of white od Colour Alike - okazał się wieeelkim rozczarowaniem. Zrobienie nim jakiegokolwiek stempelka było dosłownie niemożliwe. Wypróbowałam wszystkie stemple jakie mam, w nadziei, że chociaż jeden z nich zdoła podnieść z płytki jakikolwiek wzór, ale nic z tego, lakier wysycha po prostu zbyt szybko żeby dało się z nim cokolwiek zrobić. Wielki minus dla Colour Alike :/ Na szczęście nadal miałam trochę białego, również niezbyt dobrego, lakieru Konad, więc udało mi się jednak zrobić to zdobienie.

Czy znacie jakieś białe lakiery do stempli, które naprawdę działają? Jeśli tak, koniecznie dajcie mi znać.

Ale skupmy się na bardziej pozytywnej stronie mojej stemplowej przygody - stemplu. W zestawie razem z nim są jeszcze dwie małe zdrapki, chociaż mnie osobiście wygodniej jest używać jakiejś starej karty podarunkowej ;) 
I really like the little transparent box the stamper's in that prevents it from getting dirty, neat. The stamper itself, as the name suggests, is very... well, jelly, which allows it to pick up any pattern you want really nicely - of course providing that you have a stamping polish that actually does its job...

Bardzo podoba mi się małe przezroczyste pudełeczko, w które zapakowany jest stempel, i które chroni go przed zabrudzeniami. Sprytne. Sam stempel, jak sugeruje nazwa, jest bardzo... cóż, żelowy, co pozwala bez problemu podnieść każdy wzór z płytki - oczywiście zakładając, że macie lakier do stempli, który działa jak powinien...

The biggest advantage of this stamper though is the fact that it's transparent, which allows you to place the pattern exactly where you want it to be.

Największą zaletą tego stempla jest jednak to, że jest przezroczysty, dzięki czemu można odbić wzór na paznokciu dokładnie w tym miejscu, w którym powinien być.The only flaw that I noticed was that this stamper is a bit harder to clean than the other ones I have. But nevertheless, I can honestly recommend it =)

Jedyną wadą tego stempla, jaką zauważyłam, jest to, że czyści się go nieco trudniej niż inne stemple z mojej kolekcji. Ale, mimo wszystko, mogę go szczerze polecić =)


***
If you'd like to buy this product or any other nail art supplies from NurBesten, please remember that you can use the code WML10 in order to get 10% off.
Jeśli chcecie kupić ten produkt albo cokolwiek innego od BPS lub NurBesten, pamiętajcie proszę, że jeśli użyjecie kodu WML10, dostaniecie 10% rabatu.
18 komentarzy:

 1. Oj, to dziwne, mój biały CA odbija całkiem dobrze, aczkolwiek nie do końca lubi się ze stemplamu przezroczystymi (jak pozostałe kremowe CA do stempli). Może jakaś felerna sztuka ci się trafiła? Niemniej wzorek wygląda bardzo dobrze!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja chyba mam po prostu pecha do białych lakierów do stempli, bo ten lakier Konada, którego w końcu użyłam też trafił mi się jakiś popsuty - jest super płynny i więcej w nim wody niż lakieru :/

   Usuń
 2. Mani piękne ;) Czy ten stempelek nadaje się dla początkujących czy lepiej wybrać jakiś inny?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moim zdaniem jak najbardziej te przezroczyste stemple się nadają dla początkujących , łatwiej odbić nimi wzór tak jak chcemy. Trudniej się zrazić do odbijania - ja na początku trochę byłam zarażona po użyciu stempla z essence :-(

   Usuń
  2. Ja swoją przygodę ze stemplami zaczynałam właśnie od stempla z Essence i byłam zachwycona :D Tym niemniej zgadzam się, że przezroczyste stemple jak najbardziej są dobrą opcją dla początkujących.

   Usuń
 3. Widziałam na jakimś swatchu że Mundo des unas bardzo ładnie stempluje (I to w zasadzie wszystkie kolory nie tylko biel). Ja aktualnie używam lakieru od CA i B. Loves Plates - B. A snow white i radzi sobie całkiem nieźle ;-) Zdobienie no piękne! Podoba mi się bardzo!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nigdy nie słyszałam o tej firmie, ale poszukam, dzięki za informację! I cieszę się, że zdobienie Ci się podoba =)

   Usuń
 4. U mnie dobrze sprawdza się lakier niestemplowy- Sally Hansen Xtreme White On

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to chyba czeka mnie wycieczka do Hebe ;)

   Usuń
  2. Update: byłam w Hebe, zdobyłam White On, polecam! Wielkie dzięki za informację, rzeczywiście nieźle działa =)

   Usuń
 5. u mnie przezroczysty stempel i te takie duże żelowe zupełnie nie lubią się z białym lakierem do stempli (mam lakier z BPS, również bardzo gęsty), ale te twardsze już odbijają normalnie :) podoba mi się twoja propozycja mani :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A to ciekawe, myślałam, że te przezroczyste i żelowe są jakąś nowszą generacją stempli, i że dobrze współpracują ze wszystkimi lakierami :/

   Usuń
 6. Love this! I don't know about stamping polish, but I use either Pure Ice Super Star or Sinful Colors Snow Me White, and they both show up very opaque & work great every time.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank you!
   I'd love to try the polishes you use, but I'm afraid they're not available in Poland...

   Usuń
 7. mani jest przepiękne! co do Colour Alike to niestety ich stemplowe lakiery nie bardzo się lubią z przeźroczystymi stemplami... Polecam biały Konad - kończę już buteleczkę. No i oczywiście Mundo de Unas - te są niezawodne i genialnie odbijają :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Szkoda z tymi Colour Alike... A białego Konada już miałam, poza CA jest jednym z najgorszych jakie miałam :/ Ale ten Mundo de Una spróbuję, jeszcze o nim nie słyszałam, na razie mam White On od Sally Hansen i na razie chyba daje radę =)

   Usuń