[40 GNAI - Pale blue base] Jasnoniebieska sztuka współczesna

Po krótkiej przerwie pora wrócić do Wyzwania the 40 Great Nail Art Ideas. Naszym kolorem na ten tydzień jest Bladoniebieska Baza, a moim wzorem - kleksy. Musicie wiedzieć, że nigdy wcześniej nie próbowałam kleksowego manicure'u, bo po prostu wolę malować bardziej konkretne rzeczy. Ale skoro to moje zadanie na ten tydzień, pomyślałam, że to wystarczająco dobry powód żeby spróbować. Wiedziałam, że kleksy robi się za pomocą słomki, ale obejrzałam jeszcze instrukcję na You Tube żeby upewnić się, że zrobię to prawidłowo. Po obejrzeniu jej nadal uważałam, że to bardzo łatwe i szybkie, więc radośnie przystąpiłam do działania i... nic się nie stało. Próbowałam wiele razy i udało mi się co najwyżej opluć sobie trochę paznokieć. Nie jest to moje największe osiągnięcie. Ale to jeszcze nie jest najlepsza część historii - pożaliłam się mojemu Naczelnemu Fotografowi, że nie jestem wystarczająco dobra żeby opanować tę technikę, albo żeby chociaż uzyskać nią jakikolwiek efekt, a on przyszedł pomóc mi wymyślić dlaczego to nie działa. Zapytał mnie jak to się robi, złapał za słomkę, zanurzył ją w lakierze do paznokci, dmuchnął i... zrobił pięknego kleksa! Kiedy odszedł, jeszcze parę razy próbowałam powtórzyć jego sukces, ale najwyraźniej nie jestem po prostu w stanie tego zrobić. W końcu się poddałam, a to, co widzicie w tym poście to trochę oszukane kleksy zrobione farbkami akrylowymi i pędzelkiem, a nie lakierami i słomką, ale i tak uwielbiam efekt końcowy. Przypomina mi trochę obrazy mojej znajomej, Moniki Shaded.

After a short break it's time to come back to the 40 Great Nail Art Ideas Challenge. Our colour prompt this week is Pale Blue Base, and my pattern - splatters. Now, you must know that I've never tried splatter manicure before, simply bacause I prefer to paint more specific patterns. But since it wast my task this week I thought it's a good enough reason to try it. I knew you do the splatters with a straw, but I watched a tutorial on You Tube just to make sure I do it right. After I watched it, I still thought it was super easy and quick, so I merrily tried it and... nothing happened. I tried to do it many times and the only thing that happened was that I spit a little on my nail. Not my biggest achievement. But that's not the best part of the story behind the nails - I complained to my boyfriend that I'm not good enough to master this technique or, in fact, do anything with it, and he came to help me think of a reason why it wasn't working. He asked me how to do it, grabbed a straw, dabbed it in nail polish, blew, and... got a perfect splatter! After he left I tried to do some more straw splatters but apparently I'm just not able to do it. Eventually I gave up, and what you can see in this post are a bit fake splatters made with acrylic paints and a brush instead of polishes and a straw, but I love the effect anyway, and it reminds me of my friend's, Monika Shaded, paintings.Żeby uniknąć upaćkania sobie całych palców, użyłam White Peel Off Liquid Tape od Born Pretty Store. Podoba mi się o wiele bardziej niż poprzedni taki produkt, głównie dlatego, że pozostaje biały nawet po wyschnięciu. Oprócz tego schnie o wiele szybciej niż ten drugi, ale oba cudnie pachną, jak dobre kremy do rąk.

To prevent having my whole fingers covered in nail polishes or paint I used White Peel Off Liquid Tape from Born Pretty Store. I like it much more than the previous one, mainly because it remains white even when its dry. Also, it dries much faster than the other one, but they both smell just lovely, like nice hand cremes,


***
Jeśli chcecie kupić ten produkt albo cokolwiek innego od BPS, pamiętajcie proszę, że jeśli użyjecie kodu QEL91, dostaniecie 10% rabatu.
If you'd like to buy this product or any other nail art supplies from BPS, please remember that you can use the code QEL91 in order to get 10% off.
11 komentarzy:

 1. These are sooo beautiful ! I love the fact that your splatters are so thin and I love your colors too !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank you! I'm pretty proud of them, I love that despite many splatters they turned out so delicate =)

   Usuń
 2. Ślicznie ! Z tymi kleksami wygląda rewelacyjne :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Chyba kleksy i ja się polubimy :D

   Usuń
 3. These are sooo beautiful ! I love the fact that your splatters are so thin and I love your colors too !

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękny kolor tego Evelinka, a ciapajki tylko dodały mu uroku. Ja też próbowałam bezskutecznie plutego mani - brakuje mi pary w płucach :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nie wiem czego mi brakuje żeby mi wyszła ta metoda, płuca niby mam dobre... ;)

   Usuń
 5. piękny efekt :) zestawienie kolorów bardzo fajne

  OdpowiedzUsuń