Żelowe mani kwiatowe

Let's talk about gel nails!
Porozmawiajmy o żelowych paznokciach!


As I already told you in the previous post, I've been given a chance to collaborate with Madam Glam - an online shop for nail products, all of which are cruelty-free, 5-free and vegan. Last Monday I received my first package and I immediately started testing the products.

What I got was Gold Gel Kit + 2 additional gel polishes. The Kit comes in a simple black box with delicate lovely flowers on top, which I absolutely adore. In case you've never tried gel polishes before, there are clear instructions on how to do it on the box, as well as the information about how to remove the gel manicure.

-

Jak już wspominałam w poprzednim poście, dostałam propozycję współpracy z Madam Glam - sklepem online z produktami do paznokci, z których wszystkie są w 100% wegańskie i pozbawione tak zwanej "Wielkiej Piątki", czyli pięciu najbardziej szkodliwych składników stosowanych do produkcji lakierów do paznokci. No i żadne z produktów Madam Glam nie są testowane na zwierzętach. W zeszły poniedziałek dostałam moją pierwszą paczkę i od razu wzięłam się do testowania.

Otrzymałam zestaw Gold Gel Kit + dwa dodatkowe żelowe lakiery. Zestaw ten zapakowany jest w proste czarne pudełko ze ślicznymi delikatnymi kwiatkami na wierzchu, na które nie mogę się napatrzeć. Jeśli nigdy wcześniej nie mieliście do czynienia z żelowymi lakierami, na dole pudełka umieszczone są bardzo jasne instrukcje dotyczące tego jak je nakładać i jak je usuwać.


Okay, so what exactly was included in my package?
No dobrze, więc co konkretnie znajdowało się w mojej paczce?There was 1 wood stick to push cuticles away:
Jeden drewniany patyczek do odsuwania skórek:A cute mini (9cm) nail file with floral pattern:
Mini (9cm) pilniczek z kwiatowym wzorem:10 wrap foils with cotton pads to remove the manicure:
10 srebrnych folii z bawełnianymi płatkami do usuwania manicuru:Base coat and top coat:
Base coat and top coat:


3 colour gels - I decided to start with the basics and chose white (Perfect White), nude (Delicacy) and bright pink (Bittersweet). The bottles are really big, they contain 15ml of gel, and the caps show you how the colour will look on your nails:

3 kolorowe żele - postanowiłam zacząć od podstaw i wybrałam biały (Perfect White), nude (Delicacy) i ostry różowy (Bittersweet). Buteleczki są naprawdę duże, zawierają aż 15ml żelu, a zakrętki pokazują jak kolor będzie wyglądał na paznokciach.

A 9 Watt Led Lamp:
9W lampa led:The lamp comes with US plug so if you're in a different country you may need to buy an adapter BUT the cable that attaches the plug to the lamp has a regular USB plug, so you can simply connect it to your computer or a phone charger and you'll be good to go. I tried it myself, it really does work =)

Lampa ma amerykańską wtyczkę, więc jeśli mieszkacie w innym kraju, możliwe, że będziecie musieli zaopatrzyć się w przejściówkę, ALE kabel łączący wtyczkę z lampą ma zwykłą końcówkę USB, więc można po prostu podłączyć go do komputera albo ładowarki do telefonu. Sprawdziłam, to naprawdę działa =)
The lamp is in a simple bridge shape, and it has some cute little pictures on top, as well as a power button. When you push the button, it activates the lamp for 30 seconds. The polishes need 60 seconds to cure, so you'll have to push the button twice, but it's really not a problem, is it?

Lampa jest w kształcie prostego mostka, a na górze znajdują się urocze obrazeczki i przycisk włączający. Po naciśnięciu go lampa zapala się na 30 sekund. Lakiery potrzebują 60 sekund żeby w pełni się utwardzić, więc trzeba nacisnąć ten przycisk dwa razy, ale to chyba nie jest wielki problem, prawda?What IS a problem for me though, is the size of the lamp. It's super tiny - only 14,5cm long and about 4cm wide, and this width is not enough to cover all of my nails:

Tym natomiast, co rzeczywiście JEST dla mnie problemem, jest rozmiar lampy. Jest naprawdę maleńka - ma tylko 14,5cm długości i około 4cm szerokości, a to za mało żeby przykryć wszystkie moje paznokcie:Luckily, there is a way to still use the lamp efficiently - I just turn my hand upside down and the problem's gone. The lamp weights only 48g so you can definitely hold it like this for 60 seconds without feeling even remotely tired.

Na szczęście jest sposób na to, żeby mimo wszystko używać lampy w efektywny sposób - po prostu odwracam rękę i problem znika. Lampa waży tylko 48 gramów, więc zdecydowanie można trzymać ją w ten sposób przez 60 sekund bez najmniejszych oznak zmęczenia.Now, let's get to the most interesting part, shall we?
Ale przejdźmy może do tej najbardziej interesującej częściUntil now, I've had any contact with lamp-cured nail polishes two, maybe three times in my life. Once I bought a hybrid manicure kit for my mom so she could enjoy perfect nails for a long time, but painting with those polishes didn't go very well. I mean it wasn't terrible, but no matter what I was doing, the polishes were spreading onto cuticles, plus it was impossible to get the ends of nails fully covered. With Madam Glam Gels, I've had none of these problems. I guess they might be thicker than the hybrid polishes I got for my mom, and therefore, they're a lot easier to work with, so even a complete beginner shouldn't have any problems using them.

Do tej pory miałam jakikolwiek kontakt z lakierami utwardzanymi lampą dwa, może trzy razy w życiu. Kiedyś kupiłam zestaw do manicuru hybrydowego mojej mamie, żeby mogła dłużej cieszyć się idealnymi paznokciami, ale malowanie tymi lakierami nie poszło zbyt dobrze. To znaczy nie było też jakoś tragicznie, ale niezależnie od tego, jak bardzo się starałam, lakiery rozlewały się na skórki, a pełne zakrycie białych końcówek paznokci było praktycznie niemożliwe. Z Madam Glam nie miałam żadnego z tych problemów. Wydaje mi się, że są gęstsze niż lakiery hybrydowe, które dałam mamie, przez co praca z nimi jest o wiele łatwiejsza i nawet osoba, która nie miała wcześniej styczności z takimi lakierami powinna bez problemu dać sobie radę.


I started my gel adventure with Bittersweet, a gorgeous bright pink.
Zaczęłam moją żelową przygodę od Bittersweet, pięknego mocnego różu.
Of course I wouldn't have been myself if I didn't add some paint to it, so I ended up with a floral mani, perfect for Spring.

Oczywiście nie byłabym sobą gdybym czegoś nie domalowała, więc skończyłam z idealnym na wiosnę kwiatowym zdobieniem.
Also, I have a coupon code for you, which you can use for a month from now. If you use it at checkout, you will get 30% OFF your entire order! Click here and try it =)

To nie wszystko - mam dla Was kod rabatowy, którego możecie używać przez miesiąc od dzisiaj. Wpisując ten kod przy kasie otrzymacie aż 30% RABATU na całe zamówienie! Kliknijcie tutaj żeby go wypróbować =)


Magdalena30
valid until 19.04.2017.


By the way, it's been 6 days since I painted my nails with Bittersweet, and they are stil absolutely intact =)
Przy okazji, minęło już 6 dni odkąd pomalowałam paznokcie lakierem Bittersweet i nadal wyglądają jak świeżo pomalowane =)

12 komentarzy:

 1. Piękne kwiaty i śliczne kolory na początek :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Sprytny sposób na zmieszczenie paznokci pod lampą :D Piękny ten różowy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakoś trzeba sobie radzić ze zbyt długimi palcami :D

   Usuń
 3. Piękny ten kolorek! Jeszcze z tymi kwiatkami idealny na wiosnę:)
  A pomysł na zmieszczenie dłoni :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za oknem nie mam wiosny, to ją sobie namalowałam :D

   Usuń
 4. piękne zdobienie wyczarowałaś ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajny zestaw. Podoba mi się kolor tego lakieru bazowego pod zdobieniem - zresztą zdobienie całe bardzo mi się podoba ;-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zdobienie jak zwykle obłędne! ♥

  OdpowiedzUsuń