Pasiasto-tropikalne, na lato idealne

Lately it's been pretty rainy here in Poznań. Although it is a good weather for writing (my master's degree paper is still not finished...), I really miss sunny Summer. The best thing I could do in this situation was to bring a little bit of Summer to my nails, so that's exactly what I did =)

Ostatnio w Poznaniu jest dość deszczowo. I chociaż to doskonała pogoda do pisania (magisterka wciąż nie skończona...), to i tak tęsknię za prawdziwym latem. Najlepsze co mogłam zrobić w tej sytuacji to wnieść trochę lata na paznokcie, więc dokładnie to zrobiłam =)


As a base colour I used the sunny yellow soak-off gel polish UR SUGAR Yellow Series #A009 from Born Pretty Store:

Jako koloru bazowego użyłam słonecznie żółtego lakieru żelowego typu soak-off UR SUGAR Yellow Series #A009 od Born Pretty Store:As you can see, it doesn't come in a bottle but in a small 5ml pot, so you need a separate brush to apply it. Now, I didn't have any brush dedicated to gel polishes application, so I used the Clean Pro Flat Mitty brush, and it did a pretty great job, I even thought it was more convenient to use than the brushes attached to nail polish bottles!

Jak widzicie, lakier nie jest zamknięty w buteleczce, ale w małym 5ml słoiczku, więc do nałożenia go potrzebny jest osobny pędzelek. Ja nie miałam żadnego pędzelka dedykowanego do nakładania żelowych lakierów, więc użyłam pędzelka Mitty Clean Pro Flat, który sprawdził się naprawdę świetnie, pomyślałam nawet, że jest wygodniejszy od pędzelków dołączonych do buteleczek lakierów!


After I've already painted my nails, I remembered that I actually had an almost empty bottle of regular clear polish that I didn't throw away in order to use its brush whenever I need it. So I made a little experiment and painted two nail tips - one using the Mitty brush, and the other using the regular nail polish brush. As you can see on the pictures below, there is a big difference in transparency. So if you like more thinner coats of gel - go for the Mitty brush, and if you prefer less coats but a bit thicker - a regular nail polish brush would be a better choice for you.

Kiedy już pomalowałam paznokcie, przypomniałam sobie, że miałam przecież prawie pustą buteleczkę zwykłego bezbarwnego lakieru, której nie wyrzuciłam właśnie po to, żeby w razie potrzeby mieć pędzelek. Więc zrobiłam mały eksperyment i pomalowałam dwa wzorniki - jeden używając pędzelka Mitty, a drugi używając pędzelka ze zwykłego lakieru. Jak widzicie na zdjęciach poniżej, jest ogromna różnica w kryciu. Więc jeśli wolicie więcej cienkich warstw lakieru - wybierzcie pędzelek Mitty, a jeśli wolicie mniej warstw, ale za to nieco grubszych - pędzelek od zwykłego lakieru będzie dla Was lepszym wyjściem.

There is only 1 coat of gel polish on each nail tip.

But let's focus on the nail art!
Ale skupmy się na nail arcie!


***
If you'd like to buy this product or any other nail art supplies from BPS, please remember that you can use the code QEL91 in order to get 10% off.
Jeśli chcecie kupić ten produkt albo cokolwiek innego od BPS, pamiętajcie proszę, że jeśli użyjecie kodu QEL91, dostaniecie 10% rabatu.


10 komentarzy: